ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Rejestracja
Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum APOCALYPSE Strona Główna » ~ FreeTopic ~

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Jakim jesteś żywiołem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakim jesteś żywiołem
Powietrze
33%
 33%  [ 1 ]
Ogień
0%
 0%  [ 0 ]
Woda
33%
 33%  [ 1 ]
Ziemia
33%
 33%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 3

Autor Wiadomość
Jozin
Kandydat
KandydatDołączył: 19 Lut 2008
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Hradec Kralove

PostWysłany: Wto 21:48, 25 Mar 2008    Temat postu: Jakim jesteś żywiołem

Ogień, Woda, Ziemia, Powietrze – istnieje koncepcja, wg której każdy z nas reprezentuje jeden z czterech wymienionych żywiołów. Każdy z nas jest inny, stąd tyle konfliktów i nieporozumień. Zapominamy, że krytykując innych kierujemy się własnym ego, patrzymy przez pryzmat naszych przekonań i wartości, nie zważając na to, że nasi bliźni mają prawo mieć inne zdanie w wielu kwestiach.


Jakim jesteś Żywiołem

Powietrze
Ludzie żywiołu Powietrza (astrologicznie charakteryzowani przez znaki Bliźniąt, Wagi i Wodnika) nie mogą być pozbawieni podniet intelektualnych i towarzystwa innych ludzi. Ruch myśli i idei jest dla nich równie ważny, jak pożywienie czy dach nad głową. Żyjąc w samotności, pozbawieni dopływu informacji i różnorodnych wrażeń płynących ze środowiska, usychają i więdną. Muszą przebywać jeśli nie wśród ludzi, to w otoczeniu dzieł sztuki, które są owocem myśli, natchnień i wartości każdej cywilizacji. Złośliwi mogą nawet powiedzieć, że "Powietrzni" żyją wyłącznie w swojej głowie.
Niewykluczone, że przyzwyczajenie do postawy obserwatora, pragnienie badania wszystkiego, co przykuwa uwagę, zniechęca ich także do angażowania się w głębokie i trwałe związki. Mają po prostu zbyt dużą potrzebę różnorodności i urozmaicenia, żeby trwać przy jednym partnerze.
Osoby te wykazują ponadprzeciętną zdolność uczenia się i wielką ciekawość świata. Może to być typ wiecznego studenta, ciekawskiego dziennikarza lub naukowca z pasją oddającego się studiowaniu jakiejś wysoce abstrakcyjnej dziedziny. Mogą to być osoby atrakcyjne pod względem towarzyskim, tryskające dowcipem i imponujące bystrością umysłu.

Ogień
Ludzie żywiołu Ognia (astrologicznie kojarzeni ze znakami Barana, Lwa i Strzelca) potrzebują działania, rozmachu, dużo przestrzeni i niezależności. Od otoczenia oczekują podziwu i akceptacji. Nie są wyrachowani, często działają pod wpływem impulsu. Instynktownie odczuwają przepływającą przez nich energię życia. Ogień to królewski żywioł, zapewniający witalność, odporność i pozwalający odczuwać życie w całej jego intensywności i bogactwie.
Nie ma dla nich przeszkód, śmiało rozwijają wszelkie inicjatywy, projekty i przedsięwzięcia wymagające dużego nakładu energii. Pochłonięci realizacją życiowych pasji, spalają się, nie czując zmęczenia. Są niezmiernie aktywni, nie mogą usiedzieć w miejscu. Zawsze coś musi się dziać wokół nich. To królowie życia. Nie dla nich klasztor czy praca w bibliotece. Potrzebują ciągłych wyzwań i sposobności do pokazania pełni swoich możliwości. Zarażają innych entuzjazmem, radością życia i zapałem. Nigdy nie będą dzielić włosa na czworo, wolą raczej zrobić śmiały skok, który przesądzi o powodzeniu danego przedsięwzięcia.
Ludziom o innym typie osobowości na dłuższą metę mogą się wydawać zbyt męczący. "Ogniści" często zbyt natarczywie domagają się uwagi, lojalności, a nawet poświęcenia, jednocześnie nie dostrzegając swojego egocentryzmu i wykazując zbyt mało troski o innych. Osoby wrażliwe i delikatne mogą czuć się po spotkaniu z nimi jak po przejściu tornado lub po wybuchu wulkanu.

Woda
Ludzie żywiołu Wody (w astrologii: Raki, Skorpiony i Ryby) mają potrzebę emocjonalnej bliskości z drugim człowiekiem. Jedno spojrzenie może dla nich pomieścić ocean znaczeń. Mają świetne wyczucie potrzeb innych ludzi - wrażliwość i inteligencja emocjonalna to ich najważniejsze zalety.
Często potrzebują odosobnienia, azylu, by w ciszy uporządkować i zrozumieć swoje emocje. Bywa też, że z powodu nadwrażliwości zamykają się w sobie. Miewają dosyć długie okresy samotności, bezruchu i wypoczynku, które bardzo sobie cenią.
"Wodni" są dobrymi, troskliwymi rodzicami, może jedynie trochę nadopiekuńczymi, bo mają potrzebę chronienia siebie i bliskich przed zranieniem, krzywdą i realiami życia.
Żywioł ten - jak żaden inny - jest otwarty na duchowość, stany mistyczne i twórczą ekstazę. Osoby te z powodzeniem mogą badać wszelkie tajemnice życia i zajmować się rzeczami, które wymagają subtelności i wyczucia.
Trudno ich poznać, często sami nie wiedzą, co kryje się w ich wnętrzu. Świetnie się sprawdzają w roli psychologów, doradców i lekarzy. Niektórzy postrzegają ich jako istoty mało praktyczne, niezbyt dobrze przystosowane do życia, skłonne do uzależnień i nałogów. To ciemna strona żywiołu Wody. Podobnie jak zalew niekontrolowanych emocji, niepewność i niewiedza, jak żyć i po co żyć.

Ziemia
Ludzie żywiołu Ziemi (astrologicznie powiązani z fazami Byka, Panny i Koziorożca) są praktyczni. Nade wszystko mają potrzebę zapewnienia sobie w życiu poczucia bezpieczeństwa. Nie lubią zmian, wolą stabilne zakorzenienie w materialnym świecie.
Z tego kręgu rekrutuje się wielu dobrze prosperujących biznesmenów, którzy doskonale wiedzą, jak należy doglądać interesów. Zazwyczaj bez trudu osiągają też wysoką pozycję w społeczeństwie. To zapewne ktoś z kręgu żywiołu Ziemi ukuł znane powiedzenie "pieniądze leżą na ulicy", bowiem wykazują oni dużą zdolność przyciągania do siebie dóbr materialnych i potrafią nimi umiejętnie gospodarować.
Cechuje ich wytrwałość, pracowitość i ostrożność. Nigdy nie marnują owoców swojej pracy i konsekwentnie skupiają się na konkretnych celach. Wielu spośród nich odznacza się talentem organizatorskim i dużą dozą zdrowego rozsądku. Trzeźwo patrzą na życie i dobrze wiedzą, ile są warci.
Niektórzy mogą im zarzucać zbytni konserwatyzm, brak iskry i charyzmy. I pewnie jest to prawda. Czasem poczucie bezpieczeństwa i słabość do wygód zbytnio ich rozleniwiają i sprawiają, że ich życie staje się nieciekawe, wręcz nudne.
W późniejszym wieku zazwyczaj są oni obciążeni dużą odpowiedzialnością mającą związek ze sprawowaniem kierowniczych funkcji i nadzorowaniem projektów o dużym znaczeniu. W tej służbie znajdują zadowolenie i spełnienie. I czasami tylko żałują, że coś im jednak w życiu ucieka….


Jak rozpoznać Powietrze
Ludzi żywiołu Powietrza zdradza potrzeba, aby nie spędzać wolnego czasu bezrefleksyjnie. Będą chcieli chodzić do teatrów, muzeów, galerii. Na urlop zabiorą kilka książek do przeczytania. Poza tym uwielbiają dyskutować, omawiać, obserwować i komentować. A znakiem rozpoznawczym większości z nich są okulary na nosie.

Jak rozpoznać Ogień
Są to ludzie aktywni, ruchliwi, przebojowi, dużo gestykulują. Na wakacjach nieustannie mają coś do zaproponowania: a to wycieczkę, a to ognisko. Wybierają ubrania w ciepłych kolorach, śmiałe, niekrępujące ruchów. Lubią świecić golizną i opalenizną.

Jak rozpoznać Wodę
To osoby delikatne, ostrożne, melancholijne, często o dużych oczach i pofalowanych włosach. Dużo patrzą, mało mówią. Dla innych - ludzie zagadki. W ubraniu preferują chłodne kolory i delikatne, lejące tkaniny.

Jak rozpoznać Ziemię
Trudno ich wyłowić z tłumu, bo starają się nie wyróżniać. Łatwiej ich poznać po zachowaniu: zaaranżują obozowisko, postarają się o prowiant albo w inny sposób wykażą się zmysłem organizacyjnym. Coś też musi zdradzić ich zamiłowanie do używania życia; mogą, na przykład, świetnie gotować albo... lubić dobrze jadać w restauracjach.


Ogień to namiętność, intuicja, inicjatywa. Podporządkowane mu znaki zodiaku to Baran, Lew, Strzelec. Przejawia się jako duża energia i dynamizm. Osoba przynależąca do tego żywiołu posiada takie cechy jak: męstwo, odwaga, ambicja, ufność, uczuciowość. Wszystko co robi, robi z pasją. Uwielbia ryzyko i niebezpieczeństwo. Zawsze chce być podziwiana i uwielbiana. Niektóre z nich posiadają takie cechy jak: skłonność do dramatyzmu, nieostrożność, niecierpliwość. Posiada niewiarygodną obsesję życzeń. Mężczyzna, któremu przypisany jest ten żywioł, ma ognisty temperament. Lubi kobiety, które potrafią podkreślać swoje zalety. W sprawach seksu nikt im nie dorówna. Prawdziwy mistrz.

Powietrze Bliźnięta, Waga, Wodnik
Ludzi spod tych znaków nic i nikt nie powstrzyma. Niespokojni, pełni napięć, potrzebują zmian. Ludzie powietrza są bardzo towarzyscy. To intelektualiści, świetni partnerzy w dyskusjach. Niezbyt chętnie skupiają się na czymś, raczej prześlizgują się po powierzchni spraw, które ich dotyczą. Niemal nieznane są im stałe cele w życiu. Potrzebują czasem samotności, by w spokoju zatopić się w świecie własnych idei. Lubią martwić się błahymi sprawami, a gdy coś nie układa się po ich myśli, potrafią zareagować skrajną wrogością.

Woda to emocje, uczucia, wrażliwość, bezpieczeństwo. Podporządkowane mu znaki zodiaku to Rak, Skorpion, Ryby. Ludzi z tego żywiołu charakteryzuje: uprzejmość, ostrożność, skromność, wyrozumiałość, oddanie, opiekuńczość, sprzeczny charakter. Lubią rzeczy niezbadane i tajemnicze. Są zawsze gotowi do pomocy, wysłuchają problemów innych. Zdarza się, że mają niskie poczucie wartości. Często się dąsają, obrażają, narzekają. Mężczyzna przynależący do żywiołu Wody zawsze oczekuje od swej partnerki romantyzmu i kobiecości. Rak i Ryby marzą o spokojnym domu i gromadce dzieci.

Ziemia Jesteś w ziemskim żywiole, jeśli urodziłaś się w znaku Byka, Panny i Koziorożca. Problem zdrowotny stanowią tu zaburzenia funkcji trawiennych i wydalniczych. Byk lubi sobie pojeść i to ciężko, i słodko, a Panna ma wrażliwe jelita. Na szczęście dba o nie stosując właściwą dietę. Kłopoty z gardłem i krtanią mogą wystąpić u Byka, gdy nie wykorzystuje swojego głosu. Śpiewanie i publiczne mówienie z pewnością pomogą mu w utrzymaniu zdrowia. W przypadku Koziorożca dolegliwości będą związane z kośćcem, niedoborem wapnia i zębami. Na kręgosłup dobrze wpłyną zabiegi kręgarskie, masaże i odpowiednie ćwiczenia gimnastyczne. Dla Koziorożca ważna jest dieta bogata w wapń. Ale najkorzystniejszą sprawą jest danie sobie luzu i swobody. Koziorożec nie powinien brać na swoje barki tak wielu obowiązków, a nauczyć się walczyć ze stresem i sprawiać sobie więcej przyjemności.


Kto do kogo pasuje

Na wakacjach nawiązujemy zazwyczaj mnóstwo znajomości. Czasem przeradzają się one w satysfakcjonujące związki, ale częściej - najczęściej - mocno nas rozczarowują. Mając jednak pewną wiedzę na temat tego, jakimi jesteśmy żywiołami, rozczarowań można się ustrzec.

Najbardziej harmonijne są związki osób z tego samego żywiołu. Podobni ludzie lepiej się rozumieją, ale, niestety, tego typu relacje mają potężnego wroga: nudę. Na dłuższą metę dobre porozumienie nie wystarczy. W pewnym momencie może się okazać, że partnerzy potrzebują odmienności. W ludziach zaczną poszukiwać cech, których sami nie mają.

W związku Ognia z Ogniem może, na przykład, być zbyt dużo dynamiki, ruchu, co bywa powodem wypalenia. Olbrzymie emocje, jakie pojawiają się w związku Wody z Wodą, bywają po prostu męczące. W relacjach osób reprezentowanych przez żywioł Powietrza bywa, że ciągłe dyskusje w końcu się przejadają i pojawia się potrzeba innego rodzaju stymulacji. A w związku Ziemi z Ziemią może wystąpić przesyt pragmatyzmem, przyziemnością.

Sprawdzają się połączenia Ziemi i Wody (stabilność plus wrażliwość - to jest to!) oraz Powietrza i Ognia (aktywność Ognia pomoże zrealizować pomysły i idee Powietrza).
Wybitnie niekorzystne połączenie to Ogień i Woda (te dwa żywioły się unicestwiają; Ogień przy wodzie wytraca swój impet, gaśnie w klimacie melancholii).

Warto również prześledzić najlepiej i najsłabiej obsadzone pary żywiołów. Generalnie harmonijnymi parami żywiołów są Ogień - Powietrze oraz Ziemia - Woda. Ale np. połączenie nieharmonijne żywiołu Ognia z Ziemią może być bardzo przydatne w biznesie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dominia
Bywalec
BywalecDołączył: 15 Lut 2008
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Nordii

PostWysłany: Śro 20:29, 26 Mar 2008    Temat postu:

Zgadzam się w całej rozciagłosci! Jestem Powietrze i nie mogę ustać w miejscu no i "żyję we własnej głowie" Grey_Light_Colorz_PDT_15 również moim celem w życiu jest...posiadanie celu życia <lol2>

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
thfc
~Moderator~
~Moderator~Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 137
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:54, 26 Mar 2008    Temat postu:

Ja jestem wodą i też prawie cały tekst pasuje do mnie.
Bo jestem zdaniem wielu nienaturalnie spokojnym człowiekiem i tak jak było napisane cenie se samotność i wypoczynek, oraz lubie poznawać nieznane.
Cechy charakteru też sie zgadzają np. sprzeczny charakter i inne


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Obki
Gość
GośćDołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:10, 29 Kwi 2015    Temat postu:

Ja zdecydowanie jestem ogniem. Jestem osobą bardzo żywiołową, wszędzie mnie pełno. Lubię się wyróżniać wśród ludzi, być w centrum zainteresowania, być aktywnym

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum APOCALYPSE Strona Główna » ~ FreeTopic ~ Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Regulamin